Ankaran 2017

25 otrok iz naših treh župnijskih občestev se je odločilo letos prvi teden šolskih počitnic preživeti v Ankaranu. Osrednja pozornost je bila seveda namenjena morju, a nikakor nismo le čofotali po vodi in poležavali na plaži. Veliko smo prepevali, igrali številne zabavne skupinske igre, prisluhnili duhovni misli, ustvarjali spominske majice in izdelke za domov, pozabili pa nismo niti na sveto mašo in redno molitev.

Da bi se imeli lepo in bili varni je skrbela skupina: Klara Križnič in Tinkara Kragelj sta bili letos animatorki voditeljici, ki sta se v preteklem letu udeležili tudi voditeljskega usposabljanja. Pomagala jima je skupina animatorjev: Vesna Štekar, Dejan Valentinčič, Klemen Levpušček, Andraž Filej, Lara Marušič in Petra Ivančič, ter tri animatorke pomočnice: birmanke Ida Križnič, Zala Žnidarčič in Lana Bittner. Za odlično hrano sta skrbeli kuharici Alenka Konjedic in Nataša Breščak, za redno nabavo pa ekonom Miran Konjedic, vse seveda pod duhovnim vodstvom našega župnika Simona Vendramina.

Domov smo se vrnili vsi zadovoljni, tako otroci kot spremljevalci. In ker se dobrih stvari ne spreminja je že dogovorjeno, da gremo tudi drugo leto spet v Ankaran prvi teden šolskih počitnic. Do takrat pa: hvala vsem spremljevalcem, ki so s prostovoljnim delom in darovanjem svojega časa omogočili otrokom teden krščanskih počitnic, hvala vsem dobrotnikom za darove, ki so omogočili počitnice cenejše in prijetnejše, ter pozdrav, ki smo se ga letos naučili v Ankaranu ter ga ves teden pridno uporabljali: Bogu hvala!