Zahvalna nedelja

ZAHVALNA NEDELJA

Zahvalna nedelja je  priložnost, da pri skupni daritvi celotno občestvo izreče zahvalo Bogu za vse prejeto  v preteklem letu. Hvaležni  bodimo za vse dobre stvari, zaradi katerih je naše življenje lepše in lažje, pa tudi za vse slabo, ki nas bremeni,  saj  z zaupanjem in vero v Boga premagamo vse težave.

Danes  želimo tudi zakonci jubilanti izreči svojo zahvalo Bogu . HVALA najprej  Bogu, in drug drugemu- možu, ženi  za prehojeno skupno pot,  za   najino srečo;  trenutke ponosa, ko skupaj zreva  sadove najinega skupnega dela,  in tudi za tiste težke in temne trenutke življenja, saj sva zaradi njih postala še bolj povezana v zakonu.

Dragi zakonci jubilanti,

bodimo hvaležni za medsebojno ljubezen, povezanost, da znamo potrpeti  drug z drugim in vztrajati, saj tako udejanjamo  sveto zvezo  med možem in ženo, ki smo jo pred Bogom potrdili pred mnogimi leti.

Naj bo ta sveta daritev zahvala za vse, kar smo po Božji milosti prejeli na naši skupni poti.

Po lepi in doživeti sv. maši smo se jubilanti  zadržali v župnijski dvorani na skupnem druženju.  Župnik Simon je vsakemu paru  podaril rožni venec z željo, da bi ga večkrat molili skupaj , da bi molitev rožnega venca krepila našo vero ter še bolj povezovala najin zakon in naše družine.

V letošnjem letu 2016 smo se veselili in praznovali okrogle obletnice poroke pari:

• Zlatoporočenci so: Boltar Pavel in Gabrijela in Tomažin Klavdij in Marija.
  • Pred štiridesetimi leti so stopili na skupno pot: Bitežnik Jože in Marta; Gabrijelčič Boris in Metka; Konjedic Miran in Alenka; Krašček Rudi in Sonja; Markič Srečko in Helena; Sivec Gabrijel in Nevenka.
  • Valentinčič Jože in Jerica pa sta praznovala trideseto obletnico.
  • Dvajseto obletnico pa: Boltar Aleksander in Mili; Čendak Marko in Andrejka; Marinič Bojan in Tanja.
  • Pred desetimi leti so stopili pred oltar: Gabrijelčič Bojan in Tanja; Mugerli Bogdan in Janja; Pečenko Sabina in Matjaž; Stanič Bojan in Valentina

Mili Boltar